Pengelisten 2019

Som i 2017 og 2018 presenterer vi her “pengelisten” for turneringssesongen 2019.

Dette er litt som en adelskalender, i og med at den både representerer aktivitet og ferdighet.

Vi har tatt noen snarveier. Alle førsteplasser på mandager og tirsdager er godskrevet med 100 kroner, andreplassene med 75 kroner og tredjeplasser med 50. Vi har ikke tatt hensyn til om det har vært nok deltakere til å dele ut premier til alle pallplassene på de aktuelle dagene.

Selv om det vanligvis ikke deles ut pengepremier i helgeturneringer, har vi brukt samme fordelingsnøkkel der. Vi har ikke tatt med KM i matchplay.

Stine toppet ikke listen, men sanket ganske så mange gavekort

I år har vi imidlertid ikke tatt bryet med å sammenligne “innspilte” penger med det som er betalt i startkontingent.

Antall premierte ligger på omtrent samme nivå som de to foregående årene. Det var 65 i år, sammenlignet med 67 i fjor og 68 i 2017.

Også som i de to foregående årene, toppes listen av Olaf Thomassen, som tjener på at han stiller til dyst på både mandager og tirsdager.

RankFornavnEtternavnM-pengerM-birdiesHelgS-pengerS-birdiesSum
1Olaf Thomassen8256002005754002600
2LarsSandberg6508002251675
3StineTorgersen5754005251500
4Per FrodeHaugen6006002501450
5OddHole4751001006751350
6YngveAndersen475100756501300
7Bjørn Hallme9501001050
8BjarneRøed725100150975
T9KristianBjerve750100100950
T9ØivindNordanger750200950
11FinnEricsson550300850
12PerHaakonsen775775
13Jan ToreSamuelsen425100200725
T14SimenThomassen400250650
T14SanderLund650650
T16Steinar Nordskog425200625
T16PetterTomren50100275200625
18Arve Hansen550550
19JonKittilsen225100100100525
20RuneSørlie400100500
21Ragnhild LiedJohansen10075300475
T22EspenNordskog17520050425
T22MortenOlstad17520050425
T22Knut OlavSørset150100175425
25ArveSørlund425425
T26ØyvindWulfsberg35050400
T26JensTofteberg150150100400
28TerjeEkseth275100375
29RonnyWaagenæs150175325
30Marit Bjørnstad300300
T31IsakLadegård275275
T31Hanne HoelTofteberg100175275
T33FinnRaaness150100250
T33Sten-ArneSkulbru7510075250
T35Harald B.Nilsen250250
T35BengtTullander250250
T37ElinBjørnhaug17550225
T37AsbjørnSolevåg17550225
T37ArveBjerke7510050225
T37TrondBjerke225225
T37AnnSund225225
T42StefanJohanson200200
T42AsbjørnHerdal100100200
T42KjellHøydahl100100200
T45TonyFarinha75100175
T45Oscar S.Storeide75100175
T45EivorArntsen175175
T45JohnSørensen75175
T49TerjeBjørnstad50100150
T49VegardYtterli50100150
T51Finn ArneJohansen125125
T51Bjørn H.Jensen125125
T51PetterSolli7550125
T51Ann LisbetBrathaug5075125
T51TrondTorgersen5075125
T51Jan-RogerArnesen125125
T51UnnWigdahl125125
58EirikSandberg5050100
T59ØyvinnHansen7575
T59KnutVoksø7575
T61Knut S.Hanssen5050
T61EllenHerdal5050
T61EigilFranck5050
T61Kirsten V.Gustavsen50 50
T61WencheWestberg5050

Forklaring

M-penger = Gavesjekker for plassering i Mandagscup

M-birdies = Gavesjekker for birdier i Mandagscup

Helg = Premiert i helgeturnering

S-penger = Gavesjekker for plassering i Seniorcup

S-birdies = Gavesjekker for birdier i Seniorcup

Premiesjekker

Husk at premiesjekkene fra Golfhandelen går ut ved nyttår, så ta deg en tur til Brynseng før det er for sent.